SD
  • Glavna stran
  • O stranki
    • Stranka
    • Ljudje
    • Organiziranost
    • Mednarodno
    • Zgodovina
    • Statut
  • Program
  • Novice
    • Aktualno
    • Poslanska skupina SD
    • Mnenja
    • Teme
    • Prenos
    • Samo Dejstva
  • Novinarsko središče
    • Kontakt
    • Podoba
  • Pridruži se nam
  • Menu Menu

Zrim s pozivom k pospešitvi izgradnje novih študentskih domov

Poslanec SD Damijan Zrim je na ministra za visoko šolstvo, znanost in inovacije naslovil pisno poslansko vprašanje, v katerem izpostavlja nujnost izgradnje novih javnih študentskih domov. Zrim opozarja na naraščajoče težave študentov pri iskanju primernih nastanitev, kar še dodatno poglablja stanovanjsko krizo v Sloveniji.

27. avgust 2024

V Sloveniji se soočamo s stanovanjsko krizo, ki negativno vpliva na kakovost življenja številnih ljudi, vključno s študenti, ki se zaradi pomanjkanja prostih mest v javnih študentskih domovih soočajo s težavami pri iskanju primernih nastanitev. Poslanec SD Damijan Zrim je v pisnem poslanskem vprašanju ministra za visoko šolstvo, znanost in inovacije opozoril na nujnost hitrejše izgradnje novih študentskih domov.

Zrim je poudaril, da se stanovanjska kriza, ki je posledica premalo aktivne državne stanovanjske politike in prevelikega vpliva trga, zadnjih deset let le še zaostruje. Pomanjkanje dostopnih najemniških stanovanj še posebej prizadene študente, ki se morajo v iskanju nastanitve soočiti s konkurenco ostalih najemnikov, kar dodatno zvišuje najemnine v večjih urbanih središčih, kot sta Ljubljana in Slovenska Istra.

»Velika večina študentov že zdaj ve, da si bodo morali zagotoviti namestitev pri zasebnikih, saj bo tudi letos več prijav, kot je prostih kapacitet,« je izpostavil Zrim. V Ljubljani vsako leto primanjkuje okoli 1.000 postelj, podobne potrebe pa poročajo tudi iz Slovenske Istre.

Zrim meni, da bi z izgradnjo novih javnih študentskih domov ne samo zadovoljili potrebe po subvencioniranem bivanju, temveč bi tudi omilili pritisk na najemniški trg. Zato se zavzema, da bi se vlada in koalicija zavezali, da bo država do leta 2030 zagotovila dodatnih 2.000 do 3.000 študentskih postelj.

Poslanec je ministra vprašal, kdaj lahko pričakujemo pospešeno izgradnjo študentskih domov v vseh univerzitetnih središčih ter katere so glavne ovire, ki preprečujejo začetek gradnje že v tem mandatu. Poudaril je, da prihajajo številčnejše generacije študentov, kar bo še povečalo potrebe po študentskih posteljah.

Celotno besedilo pobude.

Povej svetu!

FacebookTwitterWhatsAppLinkedInViberEmail

Pridi z nami

Preberi še:

Meira Hot: Zmaga za slovensko Istro in njene prebivalce

Poslanka Socialnih demokratov mag. Meira Hot pozdravlja odločitev vlade, s katero se bo s 1. januarjem 2026 hitri cesti H5 in H6 prekategorizirali v glavno cesto, na kateri bo cestninjenje osebnih vozil ukinjeno. Po njenih besedah gre za veliko zmago za prebivalke in prebivalce slovenske Istre ter za pomemben korak k bolj pravični in trajnostni prometni ureditvi.
15. oktobra 2025/by Tadej Ekart

Andreja Katič: Vladavina prava mora ostati ustavno sidro evropske skupnosti

Na zasedanju Sveta Evropske unije za pravosodje v Luksemburgu je ministrica Andreja Katič izpostavila, da mora Evropska unija nujno odločno zaščiti Mednarodno kazensko sodišče (MKS) pred političnimi pritiski in sankcijami.
15. oktobra 2025/by Tadej Ekart

Fajon v Zalivu: Iz izkušenj vojn v nekdanji Jugoslaviji bi lahko črpali rešitve za povojno Gazo

Na drugem visokem forumu in 29. skupnem zasedanju EU in Sveta za sodelovanje v Zalivu je ministrica Tanja Fajon poudarila, da je v novih geopolitičnih razmerah še kako pomembno, da se regiji med seboj povezujeta in sodelujeta. Spomnila je na lekcijo iz preteklosti - vojne in trpljenja na območju nekdanje Jugoslavije -, ter na elemente izgradnje mednarodne arhitekture v BiH in na Kosovu.
9. oktobra 2025/by Tadej Ekart
Vse #novice
Facebook Twitter YouTube Instagram Podcast Naprej
  • Meira Hot: Zmaga za slovensko Istro in njene prebivalce15. oktobra 2025 - 12:10
  • Andreja Katič: Vladavina prava mora ostati ustavno sidro evropske skupnosti15. oktobra 2025 - 8:49
  • Fajon v Zalivu: Iz izkušenj vojn v nekdanji Jugoslaviji bi lahko črpali rešitve za povojno Gazo9. oktobra 2025 - 9:16
  • Socialni demokrati s predlogom zakona o skladu za redke bolezni: država mora odgovornost prevzeti sama30. septembra 2025 - 15:46
  • Evropskih dan jezikov – Slovenija v jeziku raznolikosti26. septembra 2025 - 12:06
  • Vlada sprejela ukrep proti predsedniku vlade Izreala, Benjaminu Netanjahuju25. septembra 2025 - 15:53
  • Tanja Fajon v OZN: Odločen glas Slovenije za mir v Gazi in Ukrajini25. septembra 2025 - 15:44
  • SD na konferenci o dvojni rabi: razvoj, odpornost in podpora gospodarstvu24. septembra 2025 - 18:57

Pridruži se nam na Facebooku!

Link to: Pristopna izjava
Link to: Doniraj
Link to: Prijava na novice
Follow a manual added link
Facebook Twitter YouTube Instagram Podcast Naprej

Socialni demokrati smo napredno politično gibanje, ki uresničuje idejo socialne demokracije v Sloveniji 21. stoletja. Povezujemo in organiziramo ljudi v močno politično silo, sposobno ustvarjati napredne spremembe. Verjamemo v enakost, solidarnost, svobodo, pravičnost, mir in sodelovanje. Vedno na strani ljudi.
PES S&D Progressive Alliance FEPS
Deklaracija o načelih Stranke evropskih socialistov.

Stranka

  • Stranka
  • Ljudje
  • Mednarodno
  • Program

Mediji

  • Novice
  • Mnenja
  • Podcast
  • Medijsko središče

Sodeluj!

  • Kontakt
  • Pridruži se nam
  • Skupnost članstva
  • Doniraj

Prijavi se na novice!

Forumi

  • Mladi forum
  • Ženski forum
  • Forum starejših
  • Zeleni forum

Splet

  • Impresum
  • Spoštovanje zasebnosti
  • Piškotki

Ministrica Fajon v Tirani izrazila podporo Albaniji na poti v EU Matjaž Han: MGTŠ in OKS s projektom »Zmigaj se do vadbe« k športni aktivaciji...
Scroll to top

Ta stran uporablja piškotke.

OkejVeč informacij...

Spoštovanje zasebnosti



Kako uporabljamo piškotke?

Spletna stran uporablja piškotke. Piškotek je datoteka z informacijo o obisku na spletni strani, ki se ob obisku namesti na vašem računalniku. Piškotek je namenjen hitrejšemu in enostavnejšemu obisku spletne strani in na noben način ne spreminja programja vašega računalnika. Izbris piškotka iz vašega računalnika v nobenem primeru ne spremeni načina delovanja vašega računalnika in ne ogroža delovanja računalnika, operacijskega sistema, komponent in opreme.

Podatke, pridobljene s pomočjo piškotkov, uporabljamo izključno za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje ob obisku spletne strani. Podatki, zbrani na naši spletni strani, ne bodo posredovani tretjim osebam, če to ni izrecno navedeno. Za vsako morebitno posredovanje podatkov tretjim osebam bo zahtevana izrecna odobritev.

Več informacij o piškotkih si lahko preberete na tej povezavi.

Google Analytics

Ti poškotki zbirajo informacije, ki so v posplošeni obliki uporabljeneza razumevanje načina uporabe spletne strani, kako so učinkovita orodja, ki jih uporabljamo za obisk te spletne strani ali kako s prilagoditvami in vsebinami izboljšati uporabniško izkušnjo.

Če želite onemogočiti upotabo teh piškotkov, jih lahko onemogočite v nastavitvah vašega brskalnika.

Piškotki drugih storitev

Spletna stran uporablja tudi zunanje spletne storitve, kot so Google Fonts, Google Maps ali YouTube. Tovrstne storitve utegnejo zbirati podatke o uporabi njihovih storitev, kot je na primer IP naslov, zato jih lahko onemogočite tukaj. S tem utegnete bistveno zmanjšati funkcionalnost, izgled in izkušnjo spletne strani. Spremembe bodo uveljavljene ob ponovnem nalaganju strani.

Nastavitve Google Webfont:

Nastavitve Google Maps:

Nastavitve Vimeo in Youtube:

Spoštovanje zasebnosti

Več o načinu spoštovanja vaše zasebnosti lahko preberete tukaj.

Spoštovanje zasebnosti
Sprejmi nastavitveSkrij obvestilo