Marko Koprivc kritičen do vladinega arbitrarnega odtegovanja sponzorskih sredstev medijem in njihovega kanaliziranja strankarskim trobilom
Poslanec Socialnih demokratov mag. Marko Koprivc je na ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo naslovil poslansko vprašanje v zvezi s preprečevanjem političnih vplivov v gospodarstvu.
28. december 2020
V obrazložitvi vprašanja je poslanec opomnil, da se je stranka, ki jo minister vodi, »vedno zavzemala za pregledno upravljanja državnega premoženja ter za preprečitev političnih vplivanj in pritiskov na gospodarstvo in medije.« Po njegovem mnenju ima zatorej minister Počivalšek, ki je tudi podpredsednik vlade in predsednik koalicijske stranke, odgovornost, kot je zapisal Koprivc »za smer, v katero se obrača naša skupna barka.«
Poslanec je med drugim spomnil na medijska poročila o prekinitvi sponzorskih sredstev s strani podjetja v 100% državni lasti časopisu Dnevnik, »medtem, ko to podjetje odobrava sponzorska sredstva za neznani projekt časopisa Demokracija, ki je v lasti SDS in njenih članov.« Po besedah poslanca je ob tem slišati informacije o obiskih direktorja na sedežu stranke SDS, vlada pa je, kot je poudaril Koprivc, odtegnila financiranje javne službe, ki jo izvaja Slovenska tiskovna agencija. »Pritiski na javno RTV so vsem dobro znani, pojavljajo pa se tudi informacije o poskusih pritiskov na druge medije, da spremenijo svojo uredniško politiko,« je bil kritičen.
Mag. Marko Koprivc
Koprivc je na ministra naslovil vprašanja o tovrstnih dejanjih vlade, katera je, po njegovem prepričanju, »težko označiti za demokratična«, zato od ministra Počivalška pričakuje odgovore:
- Kje v koalicijski pogodbi je dogovorjeno izvajanje pritiskov na neodvisno poročanje medijev?
- Kako kot gospodarski minister in podpredsednik vlade komentirate ravnanje državnih podjetij, ki arbitrarno odločajo o sponzorstvih na način, da odtegnejo financiranje do oblasti kritičnemu mediju, odobrijo pa ga strankarskemu glasilu vladajoče stranke?
- Kako kot gospodarski minister in podpredsednik vlade, katerega dolžnost je skrb za profesionalno in od politike ločeno vodenje državnih podjetij, komentirate obiske direktorja HSE na sedežu stranke SDS in zaradi poročanja o katerih naj bi HSE odtegnil sponzorstvo časopisu Dnevnik.
















