Židan: “Podporniki prodaje Telekoma zdaj uporabljajo razne argumente, ki ne držijo in so zavajujoči.”
Predsednik Socialnih demokratov mag. Dejan Židan navedbe, da je stranka SD zaradi nasprotovanja prodaji Telekoma Slovenije pripomogla k znižanju cene podjetja, označuje za napačne. “Vemo, da tisti, ki želijo prodati ali celo razprodati Telekom, zdaj uporabljajo razne argumente,” je dejal Židan v izjavi za medije, ki je prepričan, da nasprotovanje SD prodaji Telekoma Slovenije in afera Veberkom nista znižali cene podjetja, zato so takšni argumenti zagovornikov prodaje državnega premoženja zavajujoči in ne zdržijo resnice. Pri prodaji so po njegovih besedah sporne druge zadeve: cena, prevzem tveganj s strani države, nejasnost glede strateškosti in domnevno dogovarjanje dveh potencialnih ponudnikov. “To so razlogi, zakaj v SD prodaji nasprotujemo,” je poudaril Židan.
Slovenski državni holding (SDH) je v sredo po Židanovih pojasnilih odločil tako, da ni nič odločil. Nadzorniki so, kot je dejal, namreč odločali o nepopolnem gradivu. Židan meni, da sta verjetno tako uprava SDH kot tudi premier Cerar pritiskala na nadzornike, da odločajo, čeprav niso imeli popolnih informacij. Židan meni, da ni prav, da se je nadzornike SDH sililo k odločitvi. “Če ministri na vladi niso imeli poguma odločati in so odgovornost prenesli na ljudi, ki odgovarjajo s svojim premoženjem, to ni dobra pot politike,” je dejal predsednik SD. Dodal je še, da bo svoje mnenje glede prodaje Telekoma povedal tudi na seji vlade, če se bo Telekom znašel na dnevnem redu, sicer pa o tem na vladi ne bo govoril. “Bom pa politiki predlagal, da vsak dela v okviru svojih pristojnosti,” je še napovedal Židan.
Nadzorni svet SDH je v sredo potrdil osnovno ponudbo Cinvena za Telekom Slovenije, ni pa obravnaval v torek podanih Cinvenovih dopolnil k ponudbi, ker so ta nesprejemljiva za upravo SDH. Slednjo so zato zadolžili, da s Cinvenom uskladi končno besedilo pogodbe. Cinven je nato v četrtek sporočil, da je dopolnilo k osnovni zavezujoči ponudbi njen sestavni del, brez katerega ne bi mogel nadaljevati s postopkom zaključka transakcije nakupa skoraj treh četrtin Telekoma Slovenije. Cinven tako razume, da ponudba ni bila sprejeta.