SD
  • Glavna stran
  • O stranki
    • Stranka
    • Ljudje
    • Organiziranost
    • Kongres
    • Mednarodno
    • Zgodovina
    • Statut
  • Novice
    • Aktualno
    • Poslanska skupina SD
    • Mnenja
    • Teme
    • Prenos
    • Samo Dejstva
  • Novinarsko središče
  • Podoba
  • Pridruži se nam
  • Menu Menu

Vodstvi SD in ZDUS za nadaljno krepitev sodelovanja in usklajevanje rešitev

7. julija 2015/in Novice, Stranka /by Denis Sarkić

Na sedežu SD v Ljubljani sta se srečali vodstvi Socialnih demokratov in Zveze društev upokojencev Slovenije (ZDUS) na čelu s predsednikoma, mag. Dejan Židan in Antonom Donkom. SD in ZDUS po besedah predsednika Židana delimo stališča glede več aktualnih vprašanj, med drugim glede zdravstvenega sistema, davčne ureditve in glede pokojnin. Židan je v izjavi za medije po srečanju vodstev poudaril, da smo Socialni demokrati že doslej dobro sodelovali z Zvezo društev upokojencev Slovenije, si izmenjevali mnenja in marsikatero njihovo idejo tudi v praksi izvedli znotraj vlade in DZ.

Na današnjem srečanju sta se z Donkom strinjala v stališčih glede več aktualnih vprašanj. Tako sta soglašala, da samo dobro delujoči javni zdravstveni sistem ščiti tudi pravice upokojencev ter vseh ostalih generacij. Tako v SD kot v ZDUS bomo pozorni na nove predloge s področja davčne ureditve, saj ne pristajamo, da bi ta dodatno bremenil upokojence.

Anton Donko in Dejan Židan

“Prav tako imamo v SD in ZDUS-u sorodna stališča glede usklajevanja tako pri izplačevanju pokojnin kot tudi socialnih transferov,” je poudaril Židan. Kot je še pojasnil, so se danes vodstvi dogovorili za sistem pogostih srečanj med stranko in zvezo ter za krepitev sodelovanja in usklajevanje rešitev v korist vseh generacij. “Predstavnike ZDUS-a pa bomo vključili tudi v delovanje tistih strankinih strokovnih Svetov, ki spremljajo problematike starejših,” je še povedal predsednik SD Židan.

Izjava Donko in Židan za medije

Anton Donko se je v izjavi po srečanju najprej zahvalil predsednik stranke Dejanu Židanu in vodstvu Socialnih demokratov za dosedanje uspešno sodelovanje ter odprtost za pobude in ob tem še izpostavil, da se kot novi predsednik ZDUS-a zaveda odgovornosti, ki jo ima organizacija do civilne družbe. Pri delovanju si bo prizadeval zlasti za zagotavljanje ustreznega socialnega položaja starejših in njihovega zdravja ter za spodbujanje njihove medsebojne pomoči.

“ZDUS bo še naprej sodeloval tako s stranko SD in drugimi političnimi akterji v Sloveniji kot tudi s sorodnimi združenji v mednarodnem prostoru,” je napovedal Donko. V prvi vrsti pa si bo s svojim delovanjem prizadeval, da bi starejšim in upokojencem zagotavljali lepši in znosnejši jutri, prav tako pa tudi spodbujal mlade generacije k večji povezanosti s starejšimi.

Tags: Anton Donko, Dejan Židan, Predsednik SD, predsednik ZDUS, upokojenci, Zveza društev upokojencev Slovenije
Deli
  • Share on Facebook
  • Share on Twitter
  • Share on WhatsApp
  • Share on Pinterest
  • Share on LinkedIn
  • Share on Tumblr
  • Share by Mail
https://socialnidemokrati.si/wp-content/uploads/2015/07/Srečanje-SD-in-ZDUS1.jpg 1348 3231 Denis Sarkić https://socialnidemokrati.si/wp-content/uploads/2020/03/sd_logo_main-300x300.png Denis Sarkić2015-07-07 14:57:062015-07-07 15:05:13Vodstvi SD in ZDUS za nadaljno krepitev sodelovanja in usklajevanje rešitev
You might also like
Židan: Prodaja družbe Vinakoper bi bila neodgovorna, nedržavotvorna in nevarna za Primorje
Novogoriški županski kandidat Sebastjan Komel želi slišati mnenja ljudi
Minister Židan začetku delovanja državnega gozdarskega podjetja: Verjamem v ponovni zagon gozdno-lesne verige v Sloveniji
Franc Hočevar: Forum starejših SD bo stranki svetoval na področju pravic starejših in utrjevanju socialne države
Predsednik Židan po klavzuri: “Veliko moramo še uresničiti, a Socialni demokrati gremo lahko optimistično v prihodnje obdobje.”
Minister Židan na delovnem srečanju z zamejci v Furlaniji-Julijski krajini
Židan na ministrskem srečanju v Franciji izpostavil nujnost preživetja manjših lokalnih pridelovalcev
Židan na srečanju s člani odbora EP za kmetijstvo: “Slovenija pričakuje, da bodo zaščito vina teran spoštovale vse članice EU.”
Facebook Twitter YouTube Instagram Podcast Naprej
Nov začetek
  • Jevšek na srečanju PES ministrov pristojnih za kohezijo4. decembra 2023 - 20:12
  • Minister Han otvoril 15 milijonsko naložbo v koroški turizem4. decembra 2023 - 12:42
  • Ministrica Fajon v Skopju: Odločno podpiramo evropsko pot Severne Makedonije4. decembra 2023 - 12:33
  • Matjaž Han: Zavedamo se pomena mikro, majhnih in srednjih podjetij4. decembra 2023 - 10:36
  • Meira Hot s ponovnim pozivom k prepovedi uporabe pirotehnike1. decembra 2023 - 12:32
  • Minister dr. Jevšek: Slovenija s pomočjo kohezijskih sredstev do gasilske flote letal30. novembra 2023 - 14:30
  • Ministrica Fajon v Varnostnem svetu o razmerah na Bližnjem vzhod: Otrokom iz Gaze moramo vrniti upanje30. novembra 2023 - 12:18
  • Švarc Pipan: S prenovo sodniške zakonodaje bomo ljudem omogočili hitrejši dostop do sodnega varstva30. novembra 2023 - 11:43

Pridruži se nam na Facebooku!

Link to: Pristopna izjava
Pridruži se socialnim demokratom!
Link to: Doniraj
Podpri socialno demokracijo!
Link to: Prijava na novice
Prijavi se na naše e-novice!
Follow a manual added link
Poveži se v digitalno skupnost SD!
Facebook Twitter YouTube Instagram Podcast Naprej

Socialni demokrati
Socialni demokrati smo napredno politično gibanje, ki uresničuje idejo socialne demokracije v Sloveniji 21. stoletja. Povezujemo in organiziramo ljudi v močno politično silo, sposobno ustvarjati napredne spremembe. Verjamemo v enakost, solidarnost, svobodo, pravičnost, mir in sodelovanje. Vedno na strani ljudi.
PES S&D Progressive Alliance FEPS
Deklaracija o načelih Stranke evropskih socialistov.

Stranka

  • Stranka
  • Ljudje
  • Mednarodno

Volitve

  • Tanja Fajon
  • Program
  • Ekipa

Sodeluj!

  • Kontakt
  • Pridruži se nam
  • Skupnost članstva
  • Doniraj

Prijavi se na novice!

Forumi

  • Mladi forum
  • Ženski forum
  • Forum starejših
  • Zeleni forum

Mediji

  • Novice
  • Mnenja
  • Podcast
  • Medijsko središče

Splet

  • Impresum
  • Spoštovanje zasebnosti
  • Piškotki

Židan: “Slovenski Socialni demokrati čim prej pričakujemo nov predlog... Minister Židan verjame v pravico potrošnika vedeti o kakovosti mesa
Scroll to top

Ta stran uporablja piškotke.

OkejVeč informacij...

Spoštovanje zasebnosti



Kako uporabljamo piškotke?

Spletna stran uporablja piškotke. Piškotek je datoteka z informacijo o obisku na spletni strani, ki se ob obisku namesti na vašem računalniku. Piškotek je namenjen hitrejšemu in enostavnejšemu obisku spletne strani in na noben način ne spreminja programja vašega računalnika. Izbris piškotka iz vašega računalnika v nobenem primeru ne spremeni načina delovanja vašega računalnika in ne ogroža delovanja računalnika, operacijskega sistema, komponent in opreme.

Podatke, pridobljene s pomočjo piškotkov, uporabljamo izključno za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje ob obisku spletne strani. Podatki, zbrani na naši spletni strani, ne bodo posredovani tretjim osebam, če to ni izrecno navedeno. Za vsako morebitno posredovanje podatkov tretjim osebam bo zahtevana izrecna odobritev.

Več informacij o piškotkih si lahko preberete na tej povezavi.

Google Analytics

Ti poškotki zbirajo informacije, ki so v posplošeni obliki uporabljeneza razumevanje načina uporabe spletne strani, kako so učinkovita orodja, ki jih uporabljamo za obisk te spletne strani ali kako s prilagoditvami in vsebinami izboljšati uporabniško izkušnjo.

Če želite onemogočiti upotabo teh piškotkov, jih lahko onemogočite v nastavitvah vašega brskalnika.

Piškotki drugih storitev

Spletna stran uporablja tudi zunanje spletne storitve, kot so Google Fonts, Google Maps ali YouTube. Tovrstne storitve utegnejo zbirati podatke o uporabi njihovih storitev, kot je na primer IP naslov, zato jih lahko onemogočite tukaj. S tem utegnete bistveno zmanjšati funkcionalnost, izgled in izkušnjo spletne strani. Spremembe bodo uveljavljene ob ponovnem nalaganju strani.

Nastavitve Google Webfont:

Nastavitve Google Maps:

Nastavitve Vimeo in Youtube:

Spoštovanje zasebnosti

Več o načinu spoštovanja vaše zasebnosti lahko preberete tukaj.

Spoštovanje zasebnosti
Sprejmi nastavitveSkrij obvestilo